Ірак  |  02.06.18  |  субота
 

Стало відомо, скільки мирних жителів вбили військові США за рік

Міністерство оборони Сполучених Штатів оприлюднило доповідь про загибель цивільних осіб в результаті дій американської армії в 2017-му році.

Згідно зі статистикою, яку опублікував Пентагон, у результаті військових операцій в шести країнах,  зокрема в Афганістані, Іраку, Сирії та Ємені, американські військові вбили 499 мирних громадян. Ще 169 осіб отримали поранення.

Випадки смерті ще 450 цивільних осіб зараз розслідуються, тому підсумкова цифра жертв серед мирного населення за 2017 рік може суттєво збільшитися.

Відзначимо, що це перший випадок, коли Міноборони США публікує дані про жертви серед мирного населення від рук американських військових. Це пов'язано з новими вимогами Конгресу, які були введені в цьому році.

"Ми хочемо бути настільки прозорими, наскільки це можливо, і продемонструвати процес, який американські сили роблять для захисту цивільних осіб",

 - заявила  прес-секретар армії США майор Аудісія Гарріс.

У США цю доповідь зустріли позитивно. Громадські правозахисні організації назвали його "позитивним першим кроком", проте не обійшлося без критики за відсутність більш конкретних деталей.

"Доповідь надає тільки загальну кількість невідомих людей, убитих в усіх цих країнах, без будь-яких додаткових подробиць",

 - сказала Гіна Шамсі з Американського союзу цивільних свобод.

Як раніше повідомляли "Ваші новини", 60 палестинців убили під час акцій протесту проти Ізраїлю. На кордоні з Сектором Газа люди протестували проти офіційного перенесення столиці Ізраїлю з Тель-Авіва до Єрусалиму, яке раніше погодило США.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e