Все  |  05.12.18  |  середа
 

Інваліди зможуть управляти візком за допомогою посмішки

Штучний інтелект дасть можливість управляти інвалідним візком за допомогою міміки та жестів.

Відповідну розробку представила компанія Hoobox Robotics у співпраці з Intel. 

Апарат називається Wheelie 7. Штучний інтелект у точності розпізнає різні емоції та жести, які повинні замінити джойстик або датчики, що зараз використовуються на сучасних інвалідних візках.

Wheelie розпізнає безліч жестів і виразів обличчя, які користувач може прив'язати до певних команд візку, будь то рух головою назад, вліво або вправо, а також просто посмішка. До речі, останню найчастіше використовують для гальма, адже людина може мимоволі розсміятися над жартом та раптово кудись поїхати. Також система здатна розпізнати, коли людина збирається чхнути або кашляти, щоб не робити зайвих рухів.

Технологію вже випробувало 60 осіб, більшість з яких страждає від квадриплегії, бічного аміотрофічного склерозу або мають інвалідність за віком.

Дііректор Hoobox Robotics Паулу Піньєйру сказав, що їх штучний інтелект успішно пройшов всі необхідні випробування при різному освітленні. Також він зазначив, що апарат сумісний з 95% електронних інвалідних колясок, а його установка займає всього лише 7 хвилин.

Нагадаємо, що у 15-ти львівських будинках встановлять підйомники для інвалідів. Спеціальні підйомники будуть встановлені у 15 будинках, де проживають інваліди-колясочники та незрячі.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах