Інтернет  |  12.05.18  |  субота
 

Росія зібралася конкурувати з Ілоном Маском

"Роскосмос" розробляє проект глобального інтернету, який повинен дати доступ до мережі з будь-якої точки світу.

Презентація відбудеться вже найближчим часом - 22 травня.

Крім самого високошвидкісного доступу до інтернету, росіяни обіцяють надійний захист даних і безперервність сигналу, що потрібне, наприклад, для роботи різних дронів, зокрема безпілотного транспорту.

Відзначимо, що у світі вже існує кілька подібних проектів. Один з них - проект Starlink, який вже почав втілювати мільярдер Ілон Маск і його компанія SpaceX. Нагадаємо, що в лютому Маск запустив два тестових супутника. Загалом він планує охопити Землю мережею з 12-ти тисяч маленьких станцій.

Також треба згадати про європейський проект OneWeb Satellites, що належить британській компанії OneWeb і французької Airbus, і ще однієї системи з Європи O3b, корпорації SES, штаб-квартира якої розташована в Парижі.

Зі слів генерального директора "Роскосмосу" Ігоря Комарова, російський проект повинен стати частиною європейської OneWeb, але при цьому головне завдання - створення національної системи всесвітнього інтернету. Він також наголосив, що в рамках цього проекту РФ буде співпрацювати з усіма зацікавленими міжнародними компаніями.

Згідно з попередніми розрахунками, щоб реалізувати проект знадобитися близько 300 млрд рублів. На першому етапі виведуть на орбіту 50 станцій, а загалом запланований запуск 900 супутників.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах