Інтер  |  20.10.17  |  п'ятниця
 

"Інтер" перевірятимуть через порушення прав дитини

У зв'язку з показом двох випусків передачі "Стосується кожного", учасницею яких стала 12-річна мама із Львівщини, телеканалу призначили позапланову перевірку.

До Нацради України з питань телебачення і радіомовлення звернулася Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська та ГО "Детектор медіа" щодо випусків передач "Стосується кожного" 9 та 13 жовтня.

Про це інформує прес-служба регулятора.

Заявники стверджують, що порушуються права дітей, яких використовують ЗМІ в зйомках контенту, а саме - були розкриті конфіденційні дані дитини.

"Прошу розглянути питання щодо вжиття заходів, які передбачені Законами України "Про телебачення і радіомовлення" та "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", до ПрАТ "Телеканал "Інтер" у зв’язку із порушенням права дитини на повагу до її приватного і сімейного життя, її гідності",

- йдеться в листі Уповноваженого з прав людини.

Крім того, зазначається, що в ефірі фактично відбувався допит дівчинки, під час якого ведучий намагався з’ясувати в неї, хто є батьком немовляти та що і як із нею відбувалося в інтимних стосунках із тією особою. А це могло завдати повторної травми дитині.

Національна рада на засіданні 19 жовтня, розглянувши питання про випуск передачі телеканалом "Інтер", призначила компанії позапланову перевірку.

У регуляторному органі розцінюють факт трансляції цієї передачі як прояв зневаги до моральних цінностей і норм щодо прав людини.

В Нацраді запевнили, що наполягатимуть на ухваленні нових, жорстких і конкретних законодавчих норм щодо захисту дітей. До Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики вже подані відповідні пропозиції.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах