Інтер  |  11.07.18  |  середа
 

"Інтер" оштрафували за скандальний концерт до 9-го травня

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила покарання телеканалу в розмірі 4 млн 46 тис. грн за розпалювання ворожнечі.

Рішення Нацрада ухвалила за результатами позапланової перевірки каналу, призначеної ще 11 травня.

Як повідомляє "Укрінформ", перевірка підтвердила, що в ефірі телеканалу 9 травня під час трансляції концерту "Победа. Одна на всех" лунали наступні фрази ведучих:

"Сегодня мы не можем позволить, чтобы улицы наших городов называли именами фашистских преступников, а их портреты безнаказанно проносили в факельных шествиях по нашей столице, где каждый метр полит кровью наших соотечественников"; "И пусть иногда нам кажется, что все против нас, что мы чужие в своей стране. Но это не так. Нас много. Нас сотни в этом зале и миллионы – перед экранами телевизоров".

На погляд Нацради, такі висловлювання свідчать про наявність порушень ст. 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", ст. 28 Закону України "Про інформацію", і наслідком цього є підстави для застосування санкцій стягнення штрафу згідно з ч. 8 ст. 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", зокрема 25% розміру ліцензійного збору.

"В умовах агресії та окупації, анексії частини території, що визнано світовим співтовариством, поширення судження, зокрема, "пусть иногда нам кажется, что все против нас, что мы в чужой стране", має маніпулятивний характер, спрямований на виокремлення окремих груп людей, та є такими, що розпалюють національну ворожнечу",

- сказав голова Національної ради Юрій Артеменко.

Зазначається, що це найбільша сума штрафу, призначена Нацрадою за час використання цієї санкції.

Канал має сплатити штраф протягом 30 днів, якщо не оскаржить його в суді.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах