Інформація  |  14.03.22  |  понеділок
 

Росія звернулася до Китаю за військовою допомогою

У КНР кажуть: звернень не отримували. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на дані, отримані від вищих офіційних посадовців США.

Керівництво Російської Федерації звернулося до Китаю із проханням надати військову допомогу у війну проти України. Китайська сторона офіційно заперечила ці дані.

"Росія попросила Китай надати їй військову техніку та підтримку у війні в Україні після того, як минулого місяця президент Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення",

— йдеться у повідомленні.

За словами джерела видання, Росія також звернулася до Китаю з проханням про додаткову економічну допомогу, щоб допомогти протидіяти ударам, завданим її економіці через широкі санкції, запроваджені Сполученими Штатами, а також країнами Європи та Азії.

"Американські офіційні особи, сповнені рішучості тримати в секреті способи збору розвідувальних даних на запити Росії, відмовилися докладніше описати вид військової зброї або допомоги, яку шукає Москва. Офіційні особи також відмовилися обговорювати будь-яку реакцію Китаю на запити",

— зауважили журналісти.

Що сказав Китай

У відповідь на оприлюднену ЗМІ інформацію китайська сторона заявила, що не отримувала від Росії жодних звернень із проханнями про військову допомогу, інформує Reuters.

"Я ніколи про це не чув",

— зазначив прессекретар посольства КНР у Вашингтоні Лю Пен’юй.

Він зазначив, що чинна ситуація в Україні бентежить китайське керівництво.

"Пріоритетом Китаю є запобігання виходу напруженої ситуації в Україні з-під контролю",

— підсумував дипломат.

Про це повідомляє suspilne

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e