Все  |  11.12.17  |  понеділок
 

Інфляція перевищила прогнози НБУ

Зростання інфляції пов'язане з високими темпами зростання цін на продукти харчування та послаблення гривні щодо іноземних валют.

Споживча інфляція в листопаді очікувано уповільнилась до 13.6% у річному вимірі з 14.6% у жовтні. У місячному вимірі зростання споживчих цін також сповільнилося до 0.9% з 1.2% у жовтні, повідомляється на офіційному сайті Нацбанку.

Відтак, фактична інфляція перевищила прогноз, опублікований в "Інфляційному звіті" за жовтень 2017 року, через високі темпи зростання цін на продукти харчування. Поточна динаміка індексу споживчих цін і його складових свідчить, що до кінця цього року інфляція більш істотно відхилиться від цільового рівня, ніж передбачалося раніше.

Базова інфляція в листопаді становила 8.6% р/р (1.0% у місячному вимірі). Суттєвіше, ніж очікувалося, прискорилося зростання цін на м’ясні продукти та залишилися високими темпи зростання цін на молочні продукти.

Через послаблення гривні відносно іноземних валют у жовті-листопаді незначно прискорилося зростання цін на непродовольчі товари, що переважно імпортуються (крім одягу та взуття). Зокрема, цін на лікарські засоби, медичні товари, побутову техніку, меблі, товари для підтримки чистоти та особистого догляду.

Раніше Нацбанк погіршив прогнози інфляції на 2017-2018 рік до 12,2% та 7,3% відповідно.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...