|  21.04.13  |  неділя
 

Польський Сейм розгляне законопроект, пов'язаний з ОУН-УПА

У польському Сеймі було внесено законопроект про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів в 1939-1947 роках.

Проект постанови зареєстрували одинадцятого квітня 2013 року.

У проекті постанови пропонують визнати, що Організація українських націоналістів, Українська повстанська армія, дивізія СС-Галичина та українська поліція на німецькій службі - це злочинні організації.

Причому у постанові наголошено, що у злочині геноциду не звинувачують увесь український народ, а лише зазначені політичні та збройні формування.

"При повній мовчанці влади у Києві та Варшаві в українських містах ставлять пам'ятники Степанові Бандері та іншим керівникам ОУН, їхніми іменами називають вулиці та площі, проводять марші, що прославляють героїзм УПА, видають публікації, заперечують участь УПА у вбивствах поляків. Систематично, - окрім нечисленних винятків, - на території України блокують спроби увічнення жертв терору УПА", -

пишуть в обґрунтуванні до проекту постанови.

"Ці тенденції повністю заперечують ідеї попередніх постанов сейму Республіки Польща, що закликають до згоди між поляками та українцями на ґрунті правди. Сьогодні цю правду заперечують в нечувано зухвалий спосіб", -

наголошується в тексті документа.

Також у постанові пропонують оголосити одинадцяте липня як День пам'яті жертв геноциду, що вчинила ОУН-УПА.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 8033

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах