Все  |  02.03.18  |  п'ятниця
 

Глава "Нафтогазу": Україні не вистачає газу, треба економити

Після того, як Стокгольмський арбітраж виніс рішення не на користь "Газпрому", російський монополіст відмовився від поставок газу Україні в березні і повернув їй гроші.

Про це заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв на засіданні Ради національної безпеки і оборони в Києві.

З його слів, у результаті таких дій, виник дефіцит у газовій системі України, що дорівнює 10 млн кубічних метрів газу на добу. На таку критичну ситуацію також вплинули сильні морози, що вже кілька днів тримаються в Україні і всій території Європи.

Андрій Коболєв визнав, що "Нафтогаз" не може покрити цю нестачу європейським (так званим реверсним) газом, тому що його зараз не вистачає в тій кількості, що необхідна Україні (через морози, споживання газу в ЄС також збільшилося). Нагадаємо, що "реверсний газ", це по суті залишки російського газу, які є у європейських країн (таких як Польща, Словаччина, Угорщина) і які наша країна купує згідно з короткостроковими контрактами за досить високою ціною.

Ситуація, зі слів Коболєва, перестане бути критичною, як тільки припиняться морози, а поки українцям необхідно економити газ, щоб нестача в 10 млн кубів на добу не стала критичною для газотранспортної системи країни.

Як стверджує глава "Нафтогазу", за цими маніпуляціями російської сторони проглядається чітке бажання змусити Україну перекрити свій дефіцит за рахунок транзитного газу, що призначений для європейських споживачів. І українська сторона вже попередила Євросоюз, що така ситуація дійсно може виникнути.

Нагадаємо, що незважаючи на патріотичні заяви про "газову незалежність", з 1-го березня Україна збиралася купувати російський газ, про що говорив Президент України Петро Порошенко. "Нафтогаз" навіть зробив передоплату за поставки (про що, до речі, промовчали українські чиновники - ред.). Однак, після рішення Стокгольмського арбітражного суду на користь України, "Газпром" відмовився від поставок і повернув передоплату в повному обсязі "Нафтогазу". Тепер керівництво вітчизняної компанії звинувачує росіян в тому, що вони не хочуть продавати свій газ Україні.

Читайте також: Ціни на газ знову зростають: в чому причини і що робити

Нагадаємо, що газові конфлікти вже не перший раз траплялися між Росією і Україною. Перший з них розгорівся після Помаранчевої революції взимку 2005-2006 років і закінчився створенням компанії "РосУкрЕнерго" (одним із засновників якої був олігарх Дмитро Фірташ) і що вплинув на виникнення політичної кризи в нашій країні.

Другий конфлікт датується опалювальним сезоном 2008-2009. Він завершився підписанням нового газового контракту між Україною і Росією (так званий контракт Путіна - Тимошенко). Надалі, за підписання цього контракту режим Януковича посадив екс-прем'єра Юлію Тимошенко до в'язниці, звідки її звільнили після Революції Гідності.

Як раніше повідомлялося, "Нафтогаз" виграв арбітраж проти російського "Газпрому". За підсумками двох проваджень "Газпром" винен віддати "Нафтогазу" 2,56 мільярда доларів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах