Все  |  29.05.18  |  вівторок
 

"Газпром" подав до суду на Стокгольмський арбітраж

Російський газовий монополіст намагається оскаржити рішення Міжнародного арбітражного суду в Стокгольмі на користь "Нафтогазу", який зобов'язав виплатити Україні 2,5 млрд доларів.

Саме таку суму "Газпром" повинен тепер перерахувати  "Нафтогазу" в якості компенсації за не одержані обсяги транзитного газу в Європу.

Тепер Росія поскаржилася в Апеляційний суд Швеції, звинувативши Стокгольмський арбітраж в порушенні арбітражного угоди і шведського права.

Юристи російської компанії посилаються на аналіз тексту рішення суду, до якого Арбітраж залучив "всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста", ім'я якого не називається. Представники "Газпрому" вважають, що відбулася підміна арбітражного фахівця. Нібито суд залучив експерта, який не мав права проводити  експертизу, тому що є сторонньою особою.

Як раніше повідомлялося, Україна намагається отримати гарантії транзиту газу в ЄС. Німеччина і Росія, які зацікавлені в будівництві газопроводу "Північний потік-2", повинні забезпечити певний обсяг транзиту газу в Європу українською територією.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах