Газ  |  13.09.13  |  п'ятниця
 

За 8 місяців Україна імпортувала з Європи 1,1 млрд кубів газу

З початку поточного року з Польщі та Угорщини у нашу газотранспортну систему надійшов більш ніж один мільярд кубометрів блакитного палива.

Такі дані передає "Укртрансгаз". Зазначимо, що минулого місяця надходження природного газу з Європейського Союзу склали 244,2 мільйони кубометрів.

Із листопада 2012 року наша держава розпочала поставки блакитного палива за реверсом з Європи через Польщу. А навесні 2013-го до нашої країни надійшли перші обсяги природного газу через територію Угорщини.

Поточного місяця розпочнуться поставки блакитного палива через територію Словаччини. При цьому річний обсяг імовірно складе понад десять мільярдів кубометрів. Також восени керівництво держави сподівається дати старт поставкам газу через територію Румунії.

Зазначимо, що міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький раніше повідомляв, що наша держава в 2013-му має намір отримати за реверсом із Європейського Союзу від двох до двох із половиною мільярдів кубометрів газу.

Тим часом, «Газпром» GAZP+0,10 % стверджує, що реверс блакитного палива з держав Європи, який проводить наша країна, є не фізичним, а віртуальним. Відтак схема є нелегітимною. Проте в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України вже чимало разів спростовували цю інформацію, наголошуючи на тому, що реверс є все-таки фізичним.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" та газовий трейдер Німеччини RWE Supply&Trading уклали договір про постачання блакитного палива в нашу країну і його зберігання в наших ПСГ.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах