Газ  |  23.09.13  |  понеділок
 

Україна ймовірно заморозить частину ГТС

Якщо не зросте обсяг транзиту блакитного палива з РФ в держави Євросоюзу, то можуть підняти питання щодо замороження 2-ох гілок газотранспортної системи нашої держави.

Таку думку озвучив очільник Кабінету міністрів України Микола Азаров під час десятої щорічній зустрічі "Ялтинська європейська стратегія". За словами прем'єра, наша держава планує заморозити дві гілки своєї ГТС, якщо відповідне рішення вдасться погодити з країнами Європейського Союзу.

"Наша ГТС орієнтована на прокачування 150 мільярдів кубометрів газу і, якщо провести модернізацію, ми зможемо прокачувати і 200 мільярдів кубометрів. Але тільки якщо в цьому існує потреба",

- наголосив Азаров.

Разом з тим, очільник уряду зазначив, що впродовж останнього року обсяг транзиту знизився удвічі. Відтак на теперішній момент Україна використовує свою газотранспортну систему лише на шістдесят відсотків її потужності, передає слова Азарова інформагентство УНІАН.

Також прем'єр вислови скаргу на те, що такий стан справ спричинив певні втрати. Зокрема держави Євросоюзу мають інтерес у диверсифікації поставок блакитного палива, а це зменшує застосування потужностей газотранспортної системи України.

Зазначимо, що, за підсумками поточного року наша держава планує підвищити закупівлі блакитного палива в Європі до двох мільярдів кубометрів за ціною, яка є нижчою за вартість закупівель газу із РФ, повідомив віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко. Оскільки газ із Росії наступного року коштуватиме 400 доларів.

Нагадаємо, нещодавно НАК "Нафтогаз України" та газовий трейдер Німеччини RWE Supply&Trading уклали договір про постачання блакитного палива в нашу країну і його зберігання в наших ПСГ.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах