Газ  |  03.07.13  |  середа
 

Польща відмовилася будувати газопровід в обхід України

Польща відмовилася від проекту будівництва газопроводу в обхід України - Ямал-Європа-2.

Міністр держказначейства Польщі Влодзімеж Карпіньскій сказав, що вони не мають наміру брати участь у проекті Ямал-Європа-2, незважаючи на низку гучних заяв "Газпрому". Про це пише Коммерсантъ-Украина
Раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер назвав ймовірність будівництва другої нитки газопроводу Ямал-Європа територією Польщі дуже високою. За його словами, це дозволило б знизити залежність "Газпрому" від транспортування газу територією України.

Про можливе відновлення замороженого проекту Ямал-Європа-2 заявили у квітні. Тоді Міллером і гендиректором польської Europolgaz Мирославом Добрутом було підписано меморандум про спільний розвиток проекту. Трубопровід потужністю 15 млрд кубометрів на рік мав проходити територією Польщі у напрямку Словаччини та Угорщини. Запустит газопровід планували у 2018-2019 роках. Проте згодом віце-прем'єр Польщі Януш Пехочіньскій зазначив, що, попри меморандум, підписаний з Росією, Польща може відмовити Газпрому у реалізації проекту, якщо буде вважати його невигідним. Потім через підписання угоди усунули з посади польського міністра держказначейства Міколая Будзановського, який курирував польський ПЕК. Польський чиновник зазначив, що меморандум не зобов'язує Польщу будувати газопровід, і назвав його "технічним".

Ще раніше прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада не підтримує будівництво ще одного трубопроводу в обхід України і не є зацікавленою збільшувати газові постачання до Польщі з РФ, оскільки має намір знизити свою енергетичну залежність від Росії і планує видобувати сланцевий газ.

 
 

Коментарі (0) перегляди: 5832

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах