Гаряча новина  |  15.09.21  |  середа
 

Єврокомісія схвалила другий транш макрофінансової допомоги для України на 600 млн євро

Президент Володимир Зеленський привітав рішення Європейської комісії, яка виділила Україні другий транш макрофінансової допомоги на 600 млн євро.

Про це він написав у Twitter.

"Вітаю рішення Європейської комісії про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в сумі 600 млн євро. Вдячний ЄС, Урсулі фон дер Ляєн (президентка Єврокомісії — ред.) та Валдісу Домбровскісу (віцепрезидент Єврокомісії — ред.) за позитивну оцінку впроваджуваних Україною реформ",

— написав український президент.

За його словами, виділення такої суми є свідченням солідарності України та ЄС у подоланні викликів і боротьбі з COVID-19.

Рішення ЄК привітав також прем'єр-міністр Денис Шмигаль: "Вдячний Єврокомісії та Валдісу Домбровскісу за надання Україні 600 млн євро 2-го траншу макрофінансової допомоги, який дасть нам можливість відновити економіку після COVID-19".

За його словами, сторони поглиблюють відносини, а Україна продовжує реформи, "завдяки яким зміцниться стійкість Європи".

Що відомо

Перший транш Європейської комісії Україна отримала на 600 млн євро у грудні 2020 року в межах програми макрофінансової допомоги, пов'язаної з COVID-19.
Рада керівників Міжнародного валютного фонду затвердила розподіл спеціальних прав запозичень на підтримку світової економіки на суму 650 мільярдів доларів. Україна в рамках цієї програми отримає транш у 2,7 млрд доларів вже до кінця літа.
У Національному банку пояснили, що рішення про використання коштів ухвалюватиме Міністерство фінансів.
28 липня президент Володимир Зеленський провів телефонні перемовини з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіною Георгієвою. Сторони обговорили низку питань співпраці й попередньо погодили візит місії фонду до України, що має відбутися у вересні цього року.

Про це повідомляє suspilne.media

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах