Гаряча новина  |  06.12.18  |  четвер
 

Верховна Рада тепер плануватиме держбюджет на три роки вперед

Таким чином, бюджетна політика, всі доходи і витрати країни, а також забезпечення державного боргу будуть стратегічно плануватись на три роки вперед.

За відповідну ініціативу проголосувало 238 депутатів з 226 необхідних.

Внесені зміни до Бюджетного кодексу будуть означати, що бюджетну політику держави тепер будуть планувати на три роки вперед. На місцевому рівні бюджет визначатимуть спеціальні трирічні фінансові плани.

Тепер старе однорічне планування Основних напрямів бюджетної політики замінить середньострокова трирічна Бюджетна декларація як документ стратегічного планування, що визначає бюджетну політику на наступні три роки.

Також будуть введені нові бюджетні правила. Наприклад, сума держборгу не повинна буде перевищувати 60% від ВВП, а дефіцит може бути не більше 3%. Державні гарантії не будуть перевищувати 3% доходів загального фонду держбюджету, а граничний обсяг дефіциту державного бюджету в законі про держбюджет не може бути більше обсягу дефіциту в бюджетній декларації. 

Повідомляється, що декларації про річний бюджет, які повинні подаватися Міністерством фінансів щороку до 15 травня, формується з урахуванням державного довгострокового планування на 5 років, а також з огляду на особливості галузевих стратегій та стратегічних планів діяльності головних розпорядників бюджетних коштів.

"Це необхідно для того, щоб захистити все ті реформи, які ми вже почали реалізовувати, щоб забезпечити фінансовим ресурсом стратегічні пріоритети держави, а розпорядники бюджетів, тобто люди у владі, стали дійсно відповідальними і підзвітними громадянам за те, наскільки ефективно вони витрачаються кошти",

- сказала міністр фінансів Оксана Макарова.

Нагадаємо, що Парубій підписав закон про державний бюджет на 2019 рік. Тепер, згідно із процедурою, документ повинен бути затверджений лише підписом Президента України Петра Порошенко.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах