Гаряча новина  |  13.02.20  |  четвер
 

[The New York Times] Коронавірус: Японія оголошує про першу смерть

Потерпіла, якій було 80 років, жила поблизу Токіо.

Міністр охорони здоров'я Кацунобу Като заявив на прес-конференції, що жертвою коронавірусу стала 80-річна жінка, яка мешкала в префектурі Канагава, на південь від Токіо.

Підтвердження прийшло після смерті жінки в четвер і є третьою смертю від коронавірусу за межами Китаю. Інші два були у Філіппінах та Гонконгу. У жінки не було записів про поїздку до Китаю.

Звістка про смерть прийшла, коли Японія оголосила про нові випадки, зокрема 44 на круїзному судні, що знаходиться під карантином у водах біля Йокогами, та нових інфекціях серед людей, які не перебувають на кораблі.

Пасажири круїзних кораблів описують життя на морі серед спалаху коронавірусу.
Пасажири на борту круїзних суден "Діаманта" та "Вестердам" поділилися своїми розповідями про те, як вони поводяться під час спалаху коронавірусу.

"Ми не знаємо, що відбувається. Ми вже близько двох тижнів плаваємо навколо. Надії дуже мало. Як кожного разу, коли ми сподіваємось або плануємо, їх розбивають і відхиляють. Ви знаєте, на цьому кораблі ми всі є люди, як і ті, що живуть поза цим круїзним судном, які чекають нас. Як бачите, є станції, які дозволяють дезінфікувати руки. Це гніздо ворони, де ви можете відпрацювати головоломку… ". "Я маю на увазі, умови дуже хороші. Вони дуже добре доглядають за нами. Але очевидно, що ми прикуті до своєї кабіни, і стає все важче. Знаєте, ми тут вже другий тиждень, і, здається, що це вічність. "

Маючи 218 випадків на судні, пан Като заявив у четвер, що влада почне дозволяти деяким пасажирам висаджуватися та обслуговувати решту карантинного періоду на березі.

Г-н Като зазначив, що якщо вони вперше пройдуть тест на вірус, то пасажирів віком 80 років і старших, будуть доставляти до ізольованих приміщень, поки карантин не закінчиться. Тих, хто отримає позитивний аналіз, доставлять до лікарень.

Круїзний корабель "Діамантова принцеса" прибув до Йокогами 3 лютого і пасажири очікували повернутися додому наступного дня. Але дізнавшись, що чоловік, який зійшов з корабля в Гонконгу, випробував позитивний коронавірус, уряд Японії здійснив карантин для всіх 3700 пасажирів та членів екіпажу на борту. Планується, що період карантину триватиме два тижні.

Також у четвер, інший круїзний корабель - Вестердам, якому було відмовлено в зупинці в Японії, Гуамі, Тайвані та Філіппінах, попри відсутність діагнозу коронавірусу,причалився в Камбоджі.

Правляча партія Китаю звільнила лідерів провінції та міста в центрі нового спалаху коронавірусу в четвер на тлі широкого гніву громадськості щодо недостатньої боротьби з епідемією.

Цзян Чаоліанг, секретар партії провінції Хубей, є найвищим посадовцем, який втратив роботу через недостатню боротьбу зі спалахом коронавірусу, в результаті якого за останні тижні загинуло понад 1300 людей.

Після того, як в Ухані вперше з'явився спалах вірусу, керівництво піддалося ретельному контролю через затримку повідомлень про його поширення. Тоді провінція вжила різких заходів, які включали введення блокування не лише Ухана, але і десятків мільйонів людей у ​​прилеглих районах.

Для лікарень у Ухані, вже переповнених пацієнтами, цей "кордон" спричинив дефіцит медичних товарів, який і так тривав.

Містера Цзяна замінить Інг Йонг, мер Шанхаю. Вибір містера Ін може підкреслити постійний політичний контроль над Си Цзіньпіном, головним лідером Китаю. 

Партія також усунула Ма Гуоцяна, вищого посадовця в Ухані, столиці провінції Хубей, і замінила його Ван Чжунліним, колишнім секретарем партії східного міста Цзинань.

Про це повідомляє nytimes

Фото: REUTERS

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах