Фінанси  |  24.05.22  |  вівторок
 

Євросоюз на рік скасував мита на весь експорт з України

Як передає Укрінформ, про це йдеться в пресрелізі європейського відомства.

Рада ЄС ухвалила положення, яке запроваджує тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торгові поступки щодо певних українських товарів. Це означає, що протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься.

«Завдяки цьому рішенню ЄС зможе істотно підтримати економіку України. Неспровокована та невиправдана загарбницька війна росії проти України мала руйнівний вплив на виробничі потужності країни, транспортну інфраструктуру та її вихід до Чорного моря, а також на її ширші можливості торгівлі з рештою світу. Не можна недооцінювати наслідки (війни – ред.) як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні, з точки зору впливу на продовольчу безпеку»,

– заявили у Раді ЄС.

Зазначається, що сьогоднішнє рішення буде діяти протягом одного року та призупинить, зокрема:

усі тарифи згідно з Розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, встановлені Поглибленою та всеохопною зоною вільної торгівлі (ПВЗВТ), які ще не були лібералізовані. Призупинення охоплює, зокрема: промислову продукцію, що підлягає поступовому скасуванню до кінця 2022 року; фрукти та овочі, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, що підлягають тарифним квотам;
стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України;
застосування загальних правил імпорту щодо імпорту походженням з України.
У Раді ЄС додали, що сьогоднішнє рішення залежить від дотримання принципів, викладених у статті 2 ПВЗВТ.

Як повідомлялося, 26 квітня Європейська комісія запропонувала призупинити дію мит на весь експорт із України до Європейського Союзу терміном на рік. Минулого тижня Європейський парламент підтримав це рішення ЄК.
ЄС є найбільшим торговельним партнером України, товарообіг з яким у 2021 році становив понад 40% зовнішньої торгівлі країни. Своєю чергою, Україна є 15-м найбільшим торговельним партнером ЄС.

Про це повідомляє ukrinform

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e