Фінанси  |  09.11.18  |  п'ятниця
 

ЄС розчарований: Україна втрачає 50 млн євро допомоги

Європейський Союз був відверто розчарований невиконанням Україною умов Контракту "Реформи інвестицій", за виконання яких країна могла б отримати 50 мільйонів євро.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

9 листопада комісар з європейської політики сусідства і перемовин щодо розширення Йоганнес Хан на зустрічі із прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом висловив своє розчарування від абсолютної відсутності прогресу в виконанні Україною умов задля отримання 50 млн євро допомоги від ЄС.

"Я не хочу приховувати свого розчарування від Контракту «Реформи заради інвестицій», де йшлося про EUR50 млн допомоги ... На жаль, тільки одна умова була виконана. Ми могли б використати 10 млн, а решта 40 млн будуть втрачені. Звичайно, це не те, що нас може радувати",

- сказав Й.Хан.

У квітні 2018 року Європейський Союз запропонував Україні нову програму залучення інвестицій, яка називалася "Контракт "Реформи заради інвестицій"("Reform Contract for Investment"). Згідно з ним для України може бути зарезервовано 50 мільйонів євро (1,6 млрд гривень), в тому числі для компенсації кредитування банківськими установами і, нарешті, для інвестування в реальний сектор економіки.

Кошти виділять лише за умови, що до літніх парламентських канікул Україна впорядкує незалежне регулювання в енергетиці, повноцінну роботу членів Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), затвердить бізнес-омбудсмена та скасує е-декларування для антикорупційних активістів.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах