Фінанси  |  20.04.18  |  п'ятниця
 

В Україну прибули ще 800 тисяч доз вакцини проти кору

За останній рік плановою вакцинацією охоплено понад 90% дітей. Проте цього поки що недостатньо, аби зупинити спалах кору в країні.

На замовлення Міністерства охорони здоров’я Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) здійснив поставку нової партії вакцин проти кору, паротиту та краснухи (КПК). Це уже друга партія вакцини, закуплена за кошти державного бюджету, що надійшла в Україну цього року, і буде розподілена в регіони найближчим часом, повідомляється на сайті МОЗ.

"Вперше Україна повністю забезпечена вакцинами – надійними, безпечним та ефективними. Для надійного захисту від інфекційних хвороб рівень вакцинації має бути вищим 95% - тоді зможемо говорити про колективний імунітет. Закликаю батьків вакцинувати дітей, а лікарів - заохочувати пацієнтів до вакцинації",

- наголосила в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

В Україну для щеплень проти кору, паротиту та краснухи постачають вакцину Пріорикс виробництва GlaxoSmithKline, Бельгія, яка має державну реєстрацію і прекваліфікована ВООЗ. Вона ефективна і безпечна, надається державою безоплатно і має багаторічний досвід використання в Україні.

Нагадаємо, раніше МОЗ та ЮНІСЕФ, враховуючи нагальну потребу, здійснили прискорену доставку 220 тисяч доз вакцини КПК для відповіді на спалах кору.

Загалом цього року в Україна отримає більше 2 мільйонів доз вакцини проти кору. Цієї кількості, кажуть в міністерстві, буде достатньо для проведення щеплень проти кору всім віковим групам дітей, які цього потребують.

МОЗ та ЮНІСЕФ закликають батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень: в 1 та 6 років. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, потрібно звернутися до медзакладу та якнайшвидше надолужити пропущене щеплення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...