Фінанси  |  08.05.20  |  п'ятниця
 

В Україні з’явилися платні камери в СІЗО

Платними камерами зможуть користуватися тільки особи, щодо яких немає вироку суду і які вважаються невинуватими у вчиненні злочину.

Міністерство юстиції запустило відсьогодні функціонування платних камер з поліпшеними умовами розміщення у слідчих ізоляторах. Про це у Facebook повідомив очільник Мін'юсту Денис Малюська. Такі камери, зокрема, тепер доступні у столиці (4 камери: одна – двомісна і дві – чотиримісні).

«Решта українських СІЗО підтягнуться трохи згодом»,

– обіцяє міністр.

Вартість розміщення у Києві залежить від терміну, за який здійснюється оплата: 2 тисячі гривень за добу, 8 тисяч гривень за тиждень, 12 тисяч гривень за місяць. Оплата з наступного тижня буде доступна онлайн на сайті "Онлайн будинок юстиції".

«Отримані кошти СІЗО будуть спрямовувати на підтримання належних умов утримання у безкоштовних камерах та на покриття собівартості утримання камер з поліпшеними умовами»,

– стверджує Малюська.

За його словами, введення платних камер дозволить побороти корупцію, оскільки кошти будуть надходити у бюджетний фонд, а також дозволить знайти додаткове фінансування для слідчих ізоляторів. При цьому Малюська заперечує, що ідея порушує права людини, та наголошує, що мова не про VIP-камери.

«Це точно не «ВІП-камери», як видно із фотографій нічого надзвичайного ми не пропонуємо і не забезпечуємо. Ми надаємо можливість користуватися більшою ніж звичайно площею камер, а також базовим обладнанням на кшталт холодильника, телевізора або столового приладдя. Ну і ремонт не сторічної давнини, як це часто трапляється у наших слідчих ізоляторах»,

– наголосив міністр.

Разом з платними камерами функціонуватимуть безкоштовні, і їхній стан, упевнений міністр, не погіршиться, «а навпаки буде поліпшений коштом доходів, які генеруватимуть платні камери». Платними камерами зможуть користуватися тільки особи, щодо яких немає вироку суду і які вважаються невинуватими у вчиненні злочину.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах