Фінанси  |  14.03.19  |  четвер
 

В Україні змінять назви вітчизняного алкоголю

Виробництво алкоголю із "географічними назвами" повинно бути припинене до 2026 року.

Таке рішення було прийняте внаслідок угоди про Асоціацію з Євросоюзом. На цю тему цього тижня відбулась зустрічі виноробів з представниками Мінекономрозвитку та інших органів влади. Зустріч мала на меті провести консультації про нові найменуваннях для виноробної продукції.

Варто відзначити, що згідно із угодою про Асоціацію з Євросоюзом Україна через 7 років повинна відмовитися від використання назв, які захищені в країнах ЄС як географічні.

В ході зустрічі, яка пройшла на цьому тижні вищезгадані сторони обговорили поточну проблему і відзначили, що в найближчі кілька років доведеться перейменувати безліч спиртних напоїв. До переліку алкоголю, який потрапив під обов'язковість зміни назви увійшли портвейн, херес, бордо, коньяк, мадера, шампанське. Для таких географічних найменувань був передбачений перехідний період до початку 2026 року.

У процесі зустрічі винороби та чиновники з'ясовували та вивчали, як виглядатиме контроль над виробництвом української продукції під час перехідного періоду. Однак, за підсумком зустрічі не були затверджені ні нові вимоги ні механізми.

Також відзначається, що зараз в Україні виробляють коньяк, який теж доведеться перейменувати. Примітно, що раніше навіть відкрили національне голосування, де обговорювалися найрізноманітніші ідеї. Таким чином уже за кілька років спиртні напої зі звичними для українців назвами зникнуть з полиць магазинів.

 
 

Коментарі (12) перегляди: 647

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах