Фінанси  |  22.11.17  |  середа
 

В Україні випустили нову пам'ятну монету

Монета виготовлена з нейзильберу, має номінал 5 гривень, а загальний тираж випуску становить 35 тисяч.

НБУ випустив пам'ятну монету "100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу", присвячену національному з'їзду представників кримських татар у листопаді 1917 року в Бахчисараї, передає "Уніан".

"У 1917 році Курултай був знищений російськими монархічними і більшовицькими силами. Але нові покоління несли в собі ідеї першого курултаю, і в 1991 році ми відновили цей інститут, і з того моменту кожні п'ять років обираємо делегатів курултаю. Розробляючи сьогодні зміни до Конституції України, я дуже сподіваюся на те, що ця монета стане ще одним внеском у те, щоб ми повернули Крим і відновили кримськотатарську автономію",

- заявив під час презентації монети глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

Заступник начальника відділу нумізматичної продукції НБУ Вікторія Сузанська розповіла, що випущена загальним тиражем 35 тис. монет. Вона виготовлена з нейзильберу та має номінал 5 гривень. Вартість монети становить 43 гривні.

"У нас працює онлайн-замовлення через офіційний сайт Національного банку. Також на сайті зазначані всі пункти реалізації монет, і у нас є банки - дистриб'ютори - "Ощадбанк" і "Укргазбанк",

- додала Сузанська.

На аверсі монети зображено малий Державний герб України, синє зображення карти півострова Крим, герб кримських татар і слова з гімну кримськотатарського народу українською і кримськотатарською мовами. На реверсі монети на тлі будівель мечеті зображені делегати кримськотатарського національного з'їзду. 

Над створенням монети працювали художники Володимир Таран, Олександр і Сергій Харук, а також скульптори Володимир і Анатолій Дем'яненко.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...