Фінанси  |  11.02.19  |  понеділок
 

В НБУ розповіли про причини аномального зміцнення гривні

Богдан Данилишин, який займає посаду глави Ради Національного банку України виділив кілька причин зміцнення курсу української гривні, який є не властивими для зимового сезону.

Детальну інформацію про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

До зовнішніх чинників Данилишин відніс два основних: гальмування з підвищенням ставок основними Центробанками світу та порівняно низькі ціни на енергоносії на глобальному ринку.

"Схоже, ми вступили в період відносно низьких цін на нафту та інші енергоресурси, серед яких для України важливим, нарівні з "чорним золотом", є природний газ. Зниження вартості енергосировини пов'язано з надлишком пропозиції на глобальному ринку ",

- зазначив експерт.

А от серед зовнішніх чинників Данилишин виділив рекордний урожай зернових, значний приплив вкладень в гривневі ОВДП, а також помірне, на відміну від 2017 року, витрачання урядом грошей Держбюджету в останній місяць року.

Зміцнення гривні, за словами Данилишина триватиме максимум до травня-червня. "Пауза" в підвищенні ставок ФРС США триватиме приблизно до червня. Такий показник має створити сприятливі умови для української валюти.

 
 

Коментарі (4) перегляди: 853

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах