Фінанси  |  16.05.22  |  понеділок
 

В Кабміні заговорили про підвищення податків, якщо війна затягнеться

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю The Economist.

Якщо війна Росії проти України затягнеться на три-чотири місяці, то уряду доведеться значно підвищувати податки й скорочувати видатки.

"Ситуація дуже складна, я не збираюся применшувати це. Але ми можемо з цим впоратися",

— сказав він.

За його словами, український бюджет у воєнний час втрачає понад 5 млрд доларів щомісяця, і фінансування цієї суми вдається знайти через "друк" грошей Нацбанком через купівлю військових облігацій уряду, продаж військових ОВДП та міжнародну допомогу.

Марченко зазначив, що за другий квартал 2022 року Україна отримала від партнерів гранти на загальну суму лише близько 4,5 млрд доларів при бюджетному дефіциті в 15 млрд доларів.

За словами міністра, таке наповнення бюджету не є стійким і він побоюється, що, якщо війна триватиме більше за "три-чотири місяці", знадобляться болісні заходи, що передбачають величезне підвищення податків та різке скорочення видатків.

"Те, що останніми роками перетворилося на досить ринкову економіку, що вільно обертається, може зіткнутися з хвилею націоналізації, яка зведе нанівець роки важкого прогресу",

— сказав Марченко.

Що відомо

28 квітня Байден звернувся до Сенату для схвалення додаткової підтримки Україні в розмірі 33 мільярди доларів. З них 20 мільярдів підуть на закупівлю озброєння й спорядження для українських військових, 8,5 мільярда — на пряму економічну підтримку, а ще 3 мільярди — на гуманітарні й продовольчі цілі.
11 травня Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт, що передбачає виділення Україні додаткових 40 мільярдів доларів допомоги. Президент Володимир Зеленський заявив, що 40 мільярдів доларів від США будуть витрачені на захист України від російської агресії.
Лідер республіканської меншості в Сенаті США Мітч Макконелл вважає, що завершити розгляд законопроєкту про надання Україні 40 мільярдів доларів допомоги вдасться 18 травня.
9 травня президент США Джо Байден підписав законопроєкт про надання Україні оборонної допомоги за спрощеною процедурою — так званий ленд-ліз.
За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Про це повідомляє suspilne

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e