Фінанси  |  18.02.18  |  неділя
 

Українці практично перестали вживати рибу

Державна служба статистики оприлюднила нові дані, згідно з якими в минулому році переваги українців в меню сильно змінилися.

Найбільший попит був на хліб, крупи, овочі і м'ясну продукцію. Риба і морепродукти мають низький попит, - так, за 9 місяців минулого року українці купили всього 16, 6 тисяч тонн цих продуктів, що на 88% менше купленого м'яса.

Світлана Пашко, науковий співробітник відділу аграрного ринку і ціноутворення центру "Інститут аграрної економіки", прокоментувала ситуацію.

"За попередніми даними 2017 року, в структурі споживання м'яса українцями, частка птиці залишається найбільш вагомою ¬- 48%, майже в 1,5 рази перевищуючи рівень раціональних норм. При цьому на свинину доводиться 37%, на яловичину - тільки 14%, на інші види м'яса - 1% м'ясного раціону",

- заявила Пашко.

За її словами, такі показники пов'язані, перш за все, зі зниженням доходів українців. М'ясо птиці поки залишається доступним більшості жителів, а ось яловичина і свинина, які пдорожчали, по кишені не кожному, не кажучи вже про морепродукти і рибу, які завжди вважалися однією з найдорожчих груп продовольчих товарів.

Як повідомлялося, в 2018-му році в Україні істотно подорожчають деякі послуги, а також продукти харчування, і зростання цін повинно скласти близько 9%Про це сказано в звіті Нацбанку України. Нинішні темпи інфляції, як відзначили в НБУ, можуть зберегтися до середини наступного року. Однією з причин інфляції в банку назвали суттєве подорожчання у 2017-му році сирих продуктів, які служать сировиною для продуктів базової інфляції. Друга причина подорожчання - зростаючі соцстандарти і зарплати.

Нагадаємо, що українців обнадіяли можливим зниженням цін на бензинВартість бареля нафти на світових ринках знизилася і зараз навіть стабілізувалася, в зв'язку з чим вже через 2 тижні в Україні може знизитися вартість бензину. Про це повідомив аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах