Фінанси  |  22.11.17  |  середа
 

Українські митниці 2018 року повністю перейдуть на "єдине вікно"

Обов'язкове застосування Порядку інформаційного обміну поставить в рівні умови бізнес та забезпечить проведення державних контролів не "на папері", а насправді.

За пропозицією Міністерства фінансів 22 листопада Уряд схвалив рішення про запровадження з 1 лютого 2018 року обов’язковості використання підприємствами і державними органами інформаційної системи "єдине вікно".

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Для подальшого розвитку і функціонування спрощеної системи митного оформлення передбачається низка змін. Зокрема, поширення дії "єдиного вікна" буде на операції з переміщення товарів в абсолютно всіх митних режимах (наразі це тільки імпорт та експорт), а також на переміщення товарів за періодичними митними деклараціями та попередніми деклараціями, які містять повний обсяг даних.

Також зменшиться кількість сканованих документів та час для огляд товарів з 24-х до 12-ти робочих годин.

Окрім того, Мінфін запроваджує у контролюючих органах проведення щомісячного моніторингу застосування "єдиного вікна", а також започатковує практику проведення семінарів у регіонах України, де будуть вивчатися проблемні питання у цій сфері.

Це поставить в рівні умови бізнес, який користується і не користується системою, забезпечить проведення державних контролів не "на папері", а насправді, і надасть змогу оцінити роботу усіх задіяних в процесі державних органів і митниці в частині часу виконання відповідних формальностей.

Додамо, "Єдине вікно" - електронна система обміну даними, яка дозволяє різним службам контролю та митницям в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України та про результати його державного контролю.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...