Фінанси  |  08.11.19  |  п'ятниця
 

Україна наполягає на проведенні перевірки газовимірювальної станції у Росії

Виконано перевірку усіх прикордонних газовимірювальних станцій, окрім російської ГВС "Суджа".

Україна наполягає на проведенні ще цього року перевірки російської газовимірювальної станції (ГВС) "Суджа".

Як повідомляють в "Укртрансгазі", ними виконано щорічну перевірку усіх прикордонних газовимірювальних станцій та пунктів вимірювання витрати газу на вході та виході до/з газотранспортної системи України у 2019 році, окрім російської ГВС "Суджа".

Зазначається, що проведені інспекції підтвердили, що визначення кількості та фізико-хімічних показників природного газу на прикордонних газовимірювальних станціях та пунктах вимірювання витрат газу проводиться у відповідності до умов діючих контрактів та угод про підключення.

Остання станція, яку залишилося перевірити, – російська ГВС "Суджа", яка розташована на кордоні між Сумською областю (Україна) та Курською областю (Росія).

Спочатку, повідомляють в "Укртрансгазі", російський Газпром запропонував провести перевірку у період з 11 по 15 листопада, але потім повідомив, що не зможе прийняти українську делегацію у зазначений період й пообіцяв запропонувати нові дати.

"Українська сторона розраховує й наполягає на проведенні перевірки ГВС "Суджа" у цьому році",

– наголошують в українській компанії.

Також повідомляється, що оператор ГТС України взаємодіє з сімома суміжними операторами ГТС – у Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Молдові, Білорусі та Росії. Усього український оператор ГТС має 24 міждержавні точки з’єднання. Із них 10 знаходяться на території України та 14 – на територіях суміжних держав.

Кожен рік або кожні два роки (відповідно до контрактів) оператор ГТС України здійснює перевірку кожної газовимірювальної станції на точках міждержавного з’єднання разом із представниками суміжного оператора ГТС – не- залежно від того, на чиїй території розташована така станція.

Перевірка ГВС дозволяє обом сторонам впевнитися, що обладнання суміжних операторів ГТС справне і прилади обліку на вході/виході газотранспортної системи коректно рахують обсяги газу, що транспортується.

Раніше виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що наявність відкритих суперечок між "Газпромом" та "Нафтогазом", а також відсутність між нами контракту на поставку газу з 2020 є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу.

Про це повідомляє zik

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах