Фінанси  |  11.12.19  |  середа
 

Україна 2020 року має виплатити 400 мільярдів гривень держборгу

З яких 170 мільярдів або близько 4% ВВП – за зовнішнім боргом.

Україні наступного року має виплатити за державним боргом 400 мільярдів гривень, з яких 170 мільярдів або близько 4% ВВП — за зовнішнім боргом.

Про це розповіла в коментарі УНІАН заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко. За її словами, цей борг потрібно рефінансувати, тому важливо дотримуватися бюджетної дисципліни та відновити програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. Репко висловила очікування, що приплив інвестицій в Україну може посилитися після відкриття ринку землі, навіть якщо цей ринок буде закритий для нерезидентів, оскільки українські компанії та громадяни можуть повернути в країну кошти з офшорів. Також вона вважає важливим чинником для стабільності гривні ситуацію на сході країни.

"Якщо повториться ситуація, як у Донецькому аеропорті, або в Іловайську, або Росія анексує ще частину української території, з політичною стабільністю та курсовою стійкістю доведеться попрощатися",

- вважає Репко.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк України на середу, 11 грудня, встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 23,69 гривні/долар, що є максимальним значенням майже за 4 роки — з січня 2016 року.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах