Фінанси  |  05.12.19  |  четвер
 

У НБУ вважають укріплення гривні до долара природнім процесом

Окрім спекулятивного капіталу на курс впливають надходження від експортерів.

Зміцнення гривні до долара у 2019 році — це природний процес, оскільки фундаментальні фактори зумовлюють надлишкову пропозицію валюти на українському ринку. Про це заявив заступник голови Національного банку Олег Чурій, повідомляє прес-служба НБУ.

Як нагадав Чурій, плаваюче курсоутворення — це коли гривня може рухатися в обидва напрямки, а не тільки у бік девальвації. При цьому політика НБУ сьогодні полягає в тому, що курс має формувати ринок, а Національний банк бере участь в торгах лише для згладжування надмірних коливань або поповнення резервів, але в принципі не має наміру або мети втручатися в курсоутворення.

За його словами, надлишкова пропозиція валюти та пов’язане з нею зміцнення гривні — це не наслідок виключно припливу інвестицій нерезидентів у державні облігації уряду. У цьому році на ці цілі вони витратили 3,7 млрд доларів, але чиста купівля валюти Національним банком у цьому році вже перевищила 5 млрд доларів.

Тобто надлишкова пропозиція валюти ще на 1,3 млрд доларів була сформована шляхом інших чинників, насамперед, поліпшенням показників експорту та імпорту, додав Чурій.

Про це повідомляє rbc

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах