Фінанси  |  27.03.20  |  п'ятниця
 

У Нацбанку впевнені, що нова програма з МВФ дозволить Україні пережити кризу без стресів

За необхідності регулятор готовий надалі підтримувати ринок за допомогою продажу валюти, а резерви на сьогодні становлять приблизно 25 млрд дол.

Затвердження нової програми з Міжнародним валютним фондом дозволить Україні пережити викликану коронавірусом кризу спокійно і без стресів на фінансовому ринку.

Про це заявив заступник голови НБУ Олег Чурій під час онлайн-брифінгу.

«Якщо програма буде затверджена, ми впевнені, що Україна зможе пройти ці важкі часи, спричинені поширенням вірусу, стабільно, спокійно і без стресів на фінансовому ринку»,

- сказав Чурій.

За його словами, зараз ситуація на валютному ринку стабілізувалася, але за необхідності регулятор готовий надалі підтримувати ринок за допомогою продажу валюти.

«Наші резерви на сьогодні становлять приблизно 25 млрд дол. Ми очікуємо на позитивні новини від Міжнародного валютного фонду»,

- зазначив Чурий.

При цьому він нагадав, що для старту нової програми з МВФ парламенту необхідно прийняти два закони. Як повідомляв УНІАН, 27 березня МВФ повідомив про прогрес у переговорах з українською владою щодо нової програми фінансування, для отримання якої владі необхідно прийняти закон про вдосконалення системи врегулювання банківських проблем і здійснити земельну реформу. Україна і МВФ досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі 5,5 млрд дол. у грудні 2019 року. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду, але точна дата розгляду цього питання поки не визначена, оскільки наша країна не виконала усі умови для старту нової програми. 11 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна виконає попередні умови для старту нової програми з МВФ протягом двох-трьох тижнів. Крім того, 5 березня в МВФ заявили, що Фонд виділяє близько 50 млрд дол. швидкого фінансування для країн з низьким рівнем доходу і країн, що розвиваються, для подолання негативних наслідків епідемії коронавірусу. 16 березня Фонд висловив готовність мобілізувати кредитний потенціал у розмірі 1 трлн доларів для допомоги країнам - членам Фонду під час епідемії коронавірусу.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Коментарі (21) перегляди: 599

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах