Фінанси  |  10.01.19  |  четвер
 

"У майбутньому ГТС України може знадобитися", - Іщенко

Ростислав Іщенко розповів про те, що може статися з транзитом через Україну, якщо буде введений в експлуатацію газопровід "Північний потік-2".

Скандально відомий політолог вважає, що уже в квітні 2020-го року газопровід можуть запустити на проектну потужність.

Згідно із його словами, якщо транзит через Україну перерветься, то це не стане на заваді для задоволення всіх потреб Європи російським газом. Однак Іщенко наголосив, що для Росії буде й вигода у збереженні невеликого обсягу транзиту газу через Україну. Політолог нагадав, що у найближче десятиліття європейські країни планують збільшити споживання газу на рекордні 30%. Такі дані свідчать про те, що у потенційному майбутньому українська ГТС теж може знадобитися. Політолог також вважає, що зараз, вона по суті "пересихає і стає нікому не потрібною", відповідно, її можна просто задешево викупити.

Іщенко переконаний, що станом на зараз, ГТС України можна викупити, а після цього просто використовувати її за призначенням, але вже без жодної участі у цьому України.

Варто зазначити, що у 2018 році Україна скоротила транзит газу на 7% в порівнянні з 2017-им роком. Договір про транзит газу через Україну завершиться 1 січня 2020 року.

 
 

Коментарі (5) перегляди: 774

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах