Фінанси  |  15.10.19  |  вівторок
 

У ДПС назвали найпопулярніші на Львівщині галузі економіки

Нині відбувається реорганізація податкової служби. Та основним завданням залишається наповнення бюджету, й темпи виконання поставлених завдань, зокрема щодо наповнення бюджетів усіх рівнів через підвищення ефективності заходів у напрямі боротьби з тіньовою економікою та легалізації заробітної плати.

Про це повідомляє в. о. начальника Головного управління ДПС у Львівській області Василь Кресяк.

«Збільшення надходжень у регіоні залежатиме від таких ключових показників, як надходження ПДФО (завдяки детінізації заробітної плати та зростанню рівня заробітної плати), податку на прибуток та ПДВ (завдяки поліпшенню фінансових результатів підприємств та платоспроможності суб’єктів господарювання), а також від збільшення іноземних інвестицій.

Крім цього, серед ключових аспектів збільшення надходжень можна виділити залучення до оподаткування коштів, які перебувають у сфері тіньової економіки.

Ми активно працюємо із запровадженою ризик-орієнтованою системою, яка дає змогу сконцентрувати увагу фахівців на діяльності суб’єктів господарювання, що мають ризики щодо несплати податків.

Не залишається поза увагою незаконний обіг готівкових операцій та підакцизних товарів. Усі категорії суб’єктів господарювання, які відповідно до Закону мають використовувати РРО у разі продажу побутової техніки, лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, медикаментів, будуть під пильною увагою.

Наступне – забезпечення якісного проведення деклараційної кампанії-2020. Усі громадяни Львівщини, які отримували впродовж 2019 року доходи, що не оподатковувалися при виплаті, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи»,

– повідомляє Василь Кресяк.

«Як свідчить статистика, на податковому обліку в ГУ ДПС у Львівській області на сьогодні перебувають 185 350 платників податків, з них 73 114 – юридичних осіб (на 2 586 СГД більше, ніж на початок 2019 року) та 112 236 – фізичних осіб (на 5 103 СГД більше, ніж на початок 2019 року).

Найпопулярнішими на Львівщині є чотири галузі економіки: торгівля, операції з нерухомим майном, переробна промисловість та будівництво. На підприємствах, які перебувають на обліку в ГУ ДПС у Львівській області, працюють понад 495 тис. осіб.

Загалом до Зведеного бюджету України у січні-серпні 2019 року суб’єктами господарювання Львівщини сплачено 18 млрд 763 млн грн, що на 20 % більше порівняно з відповідним періодом 2018 року. Із загальної суми збору платежів до Зведеного бюджету України 59 % забезпечено платниками податків п’яти найбільших галузей, а саме:

переробна промисловість – 3 млрд 725 млн грн, або 19,9 % (щодо найбільших платників цієї галузі, то це: ТзОВ «Винни­ківська тютюнова фабрика», ТОВ «Марвел Iнтернешнл Тобакко Груп», ДП «Львiвський бронетанковий завод», ТзОВ «Електроконтакт Україна», ПАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат», ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод», ТОВ «Яблуневий дар», ТзОВ «ОДВ-Електрик», ТОВ «КФ «Ярич», ТОВ «Об’єднана мода України» та ПрАТ «Картонно-паперова компанія»);

торгiвля – 2 млрд 177 млн грн, або 11,6 % (ТзОВ «Овацiя», ПрАТ «IДС АкваСервiс», ТзОВ «Регно Iталiя УА», ТОВ «ОККО-Схiд», СП «Львiв-Трейдинг», ТзОВ «Олмар», ТзОВ фiрма «Медфарм», ТзОВ «Маркет Унiверсал ЛТД», ТзОВ «Торговий дім «Львівська тютюнова фабрика ЛТД» та ТзОВ «Мобiжук»);

державне управлiння – 2 млрд 20 млн грн, або 10,8 %;

операцiї з нерухомим майном – 1 млрд 608 млн грн, або 8,6 % (фiлiя ТзОВ «Нестле Україна» «Нестле Бiзнес Сервiс в Європi», ТзОВ «РСП «Шувар», ТзОВ «Айпiє-Л», ТОВ «Українськi інформацiйнi технологiї»);

добувна промисловість – 1 млрд 533 млн грн, або 8,2 % (АТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта» (такі платники у Львівській області перебувають на консолідованій сплаті податків або сплачують лише рентну плату за користування надрами)», – інформує чиновник.

«Одним із пріоритетних завдань органу ДПС є детінізація ринку праці, зменшення застосування незадекларованої праці, дисципліна сплати податків, що позитивно впливає на збільшення надход­жень податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску»,

– резюмує пан Кресяк.

Про це повідомляє dilo.net.ua

 
 

Коментарі (0) перегляди: 954

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах