Фінанси  |  18.07.18  |  середа
 

Транзит газу через Україну збільшився до 300 мільйонів кубів

Це пов'язано із тимчасовим відключенням "Північного потоку" на ремонт.

Про це повідомляє прес-служба Укртрансгазу. 

Таким чином, транзит російського газу до країн Європейського союзу через територію України склав 300 мільйонів кубометрів на добу, що на 10% більше, ніж зазвичай. Пов'язано це з тим, що "Північний потік" (труба в Балтійському морі) закрився на ремонт, який триватиме до кінця місяця. В "Нафтогазі" раніше заявляли, що це добре демонструє той факт, що послуги транзиту газу через Україну просто необхідні Росії.

"В черговий раз ГТС України підтверджує статус основного і найбільш надійного маршруту транспортування газу з РФ до Європи"

- йдеться в повідомленні ГТС.

Нагадаємо, що раніше "Нафтогаз" анонсував зниження плати за транзит більше ніж у 2 рази. Це повинно зробити транзит через українську територію на 20 відсотків вигідніше, ніж "Північний потік-2" і, на думку керівництва компанії, робить будівництво цього газопровіду абсолютно марною тратою часу. Що правда, окрім доставки газу в Європу, ця труба забезпечує РФ незалежність від української сторони з питань ціни за його транспортування, тому якщо навіть транзит газу через Україну і буде вигідніше у фінансовому плані, Росія наврядчи відмовиться від будівництва "Північного потоку-2", який планується ввести в експлуатацію вже у 2019 році.

 
 

Коментарі (2) перегляди: 997

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах