Фінанси  |  13.09.18  |  четвер
 

Суд Швеції поновив рішення стягнути з "Газпрому" 2,6 млрд доларів

У "Нафтогазі" вважають, що російська компанія повинна невідкладно виконати рішення арбітражу.

Апеляційний суд у Швеції скасував тимчасове призупинення рішення Стокгольмського арбітражу та поновив примусове стягнення з "Газпрому" на користь "Нафтогазу" понад 2,6 мільярда доларів у справі щодо транзиту газу.

Про це сьогодні, 13 вересня, повідомив головний комерційний директор Наку Юрій Вітренко.

"Апеляційний суд у Швеції розглянув наші аргументи і відмінив своє рішення про тимчасове призупинення примусового виконання у Швеції рішення арбітражу, за яким "Газпром" має нам заплатити вже більше 2,6 млрд. Ми ще раз довели всім, що "Газпром" має невідкладно виконати рішення арбітражу",

- написав він на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" за позовом до російського "Газпрому" щодо контракту на транзит газу територією України. Відповідно до рішення, російський газовий монополіст повинен заплатити українській стороні 2,6 млрд доларів за недостатні обсяги транзиту газу.

У зв'язку з суттєвими, на думку "Газпрому", процесуальними порушеннями, допущеними арбітрами, "Газпром" звернувся в апеляційний суд округу Свеа з вимогою скасувати це рішення. Відтак, Шведський суд призупинив дію виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит газу.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах