Фінанси  |  15.04.18  |  неділя
 

Поморянський замок на Львівщині повністю відновлять

Нещодавно одна зі стін цього пам'ятника архітектури повністю обвалилася, створивши загрозу подальшого руйнування.

Про відновлювальні плани розповіла керівник Департаменту архітектури і розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Оксана Ткачук.

"У 2016 році ми виготовили проектно-кошторисну документацію і розпочали першочергові реставраційні роботи в замку. Були укріплені арки, колони фронтального корпусу замку. У минулому році було передбачено з обласного бюджету 800 тисяч грн. Цього року передбачили 500 тисяч грн на продовження робіт",

- розповіла Оксана Ткачук.

Але тепер, після того, як кілька днів тому одна зі стін аварійної будівлі обвалилася, все необхідно почати заново. Треба розібрати завали, зміцнити дах замку, а потім відновити завалену стіну.

"Загальна кошторисна вартість виведення замку з аварійного стану - 11 млн грн. Ми розробили кілька проектів. Один з них - "Поморяни Vivat". Подали його в Кабмін на секторальну допомогу. Сподіваємося, отримаємо грант, і ми таким чином врятуємо замок. На повну реставрацію замку необхідно понад 20 млн грн",

 - уточнила Оксана Ткачук.

Нагадаємо, що Поморянський замок є історичною пам'яткою архітектури. Перша згадка про нього датується 1497 роком. Останній раз його реставрували в радянські часи, в 70-роках минулого століття. 

Як раніше повідомлялося, Кабмін виділив 20 млн грн на відновлення Собору св. Юра у Львові. Згідно з розпорядженням уряду, реставрацію та реабілітацію львівського комплексу споруд Архикатедрального Собору святого Юра повинні провести до 2020 року.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах