Фінанси  |  04.07.18  |  середа
 

Порошенко підписав закон про валюту

За його словами, цей документ можна порівнювати з ратифікацією Угоди про асоціацію та запровадженням безвізового режиму.

Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про валюту і валютні операції" під час зустрічі з представниками бізнес асоціацій та бізнес спільнот у Києві. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Я хотів привітати вас з цим ключовим актом економічної свободи. Ще раз наголосити, наскільки це було важливо",

- сказав Порошенко.

Він також зазначив, що новий Закон нарешті замінює декрет про валютне регулювання, "який здавався непорушним 25 років, забороняв все і виходив виключно з радянської, "совкової" моделі регулювання валютного ринку".

Відомо, що Верховна Рада 21 червня ухвалила закон "Про валюту", основною метою якого є запровадження повної лібералізації на валютному ринку України, вільного руху капіталу та інших валютних цінностей, правового забезпечення єдиної державної політики у сфері валютних операцій на території нашої держави.

Запроваджується принцип "дозволено все, що не заборонено". Впроваджується інформування НБУ про здійснені валютні операції замість обов’язку отримання резидентами/нерезидентами індивідуальних ліцензій/дозволів на здійснення разової валютної операції.

Скасовується можливість зупинення зовнішньоекономічної діяльності та запровадження індивідуального ліцензування до порушників, залишивши лише можливість штрафних санкцій ДФС.

Замість валютного контролю здійснюватиметься валютний нагляд. При цьому, валютному нагляду підлягатимуть операції на предмет відповідності вимогам валютного законодавства на суму від 150 тис гривень.

Також закріплюються повноваження Нацбанку запроваджувати заходи захисту.

Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування, і вводиться в дію через 7 місяців з дня набрання ним чинності.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах