Фінанси  |  25.02.19  |  понеділок
 

Деяким пенсіонерам виплатять 2410 грн перед виборами

Крім того, у березні на українців очікують ще два передвиборчих "подарунки".

У березні-квітні 2019 року пенсіонерам, котрі отримують мінімальну пенсію, виплатять компенсацію за невиплачену індексацію обсягом 2410 гривень.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Ця сума буде доплатою до пенсій. За словами міністра соціальної політики, доплату вважають додатковим ресурсом, яким було отримано від закону про «євробляхи».

«Уперше явище, яке завдало шкоди всій країні, було повернуто на користь певним категоріям громадян. Тобто кошти від розмитнення «євроблях» в повному обсязі було направлено на такі виплати. Це ініціатива президента», – зазначив Андрій Рева.

Міністр пояснив, що фактично це та сума, яку людям не заплатили у 2015-2016 роках, коли була зупинена індексація пенсій. Він зауважив, що виплату отримають лише ті пенсіонери, котрі мають повний страховий стаж.

Президент Петро Порошенко зазначає, що «за розрахунками це показник інфляції, який перемножується на рівень прожиткового мінімуму». Хто має пенсію мінімальну або нижче мінімальної, тому будуть виплачувати 2410 гривень.

Порошенко пояснив, що цей механізм розповсюджується на тих, хто внаслідок індексації, яка відновиться з 1 березня, отримають невелику суму (100-300 гривень).

«Будуть і ті, хто отримають 800-900-1000, їм компенсувати не потрібно. А тим, хто отримує 100 і 200 – вони отримають 2410 грн протягом березня і квітня як компенсацію індексації 2015-2016 років», – наголосив Президент.

Віце-прем’єр міністр Павло Розенко повідомив у Фейсбук, що гроші виплачуватимуть частинами ­ по 1200 грн у березні та квітні.

Тобто пенсіонери отримають гроші перед першим і другим турами виборів президента.

Також у березні відбудеться монетизація субсидій та підвищення пенсій.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах