Фінанси  |  09.01.18  |  вівторок
 

Рада дозволила керівництву банків не мати фінансової освіти

Документ, спрямований на спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів опублікований в офіційній газеті парламенту "Голос України".

З 1 січня 2018 року набрав чинності закон, що дозволяє керівникам українських банків не мати профільної вищої освіти.

Даним законом внесено зміни до статті 42 закону "Про банки і банківську діяльність", яка встановлює вимоги до керівників банків.

До керівників банку відносяться голова, його заступники та члени ради банку, голова, його заступники та члени правління банку, головний бухгалтер та його заступники.

Відтепер, щоб стати керівником українського банку, досить мати будь-яку вищу освіту, навіть яка жодним чином не відноситься до економіки, менеджменту, права, бухгалтерского обліку, аудиту, банківської справи тощо.

"Професійна придатність керівника банку визначається як сукупність знань, професійного та управлінського досвіду особи, необхідних для належного виконання посадових обов'язків керівника банку з урахуванням бізнес-плану і стратегії банку, а також функціонального навантаження і сфери відповідальності конкретного керівника банку",

- йдеться в законі.

Але тепер від керівників банків вимагають більшого досвіду роботи. Якщо раніше для голови правління банку потрібно було мати сумарний досвід 3 роки в банківській системі за відповідним фахом, тепер потрібно мати досвід роботи у фінансовому секторі не менше 5 років в сукупності, зокрема на керівних посадах не менше 3 років.

Збереглося вимога про наявність бездоганної ділової репутації для керівників банків.

Нагадаємо, що на думку керуючого директора Rothschild в СНД Джованні Сальветті в Україні все ще багато банків.

Як раніше повідомлялося, Тігіпко купив колишній "Сбербанк Росії". Цей банк неодноразово піддавався тиску в Україні з боку різних радикальних сил. У Львові два відділення цього банку були спалені. "Сбербанк" повідомив, що завершив операцію з продажу свого українського дочірнього банку кредитній організації VS Bank.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах