Фінанси  |  02.12.19  |  понеділок
 

Оржель розповів, від чого залежать прямі постачання російського газу до України

За його словами, постачання російського газу в Україну прямо залежатимуть від виконання РФ своїх зобов'язань за арбітражами.

Українська сторона на переговорах щодо транзиту газу після 2020 року буде прив'язувати питання про прямі постачання газу з РФ до питання компенсації боргів "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це на брифінгу заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель. «Вони («Газпром» - УНІАН) ставлять питання про прямі постачання газу в Україну. Ми, відповідно, ставимо питання про те, що є певні зобов'язання на рівні арбітражів. Якщо це пов'язується з постачанням, то ми постачання пов'язуємо безпосередньо з компенсацією цих боргів»,

- сказав він.

За словами міністра, в питаннях обсягів і термінів постачання Україна максимально координується з європейською стороною, оскільки для них це також критично важливі моменти. Як повідомляв УНІАН, міністр енергетики й захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель допустив, що черговий раунд тристоронніх газових переговорів між Україною, Росією і Європейським Союзом відбудеться 5 грудня. 15 листопада президент Росії Володимир Путін заявив про готовність знизити ціну на газ для України на 20-25%. На що виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко відповів, що запропонована Росією ціна російського газу для України на 20-25% нижче не є знижкою, оскільки "Газпром" у разі прямих постачаньне платить за його транспортування.

При цьому топменеджер НАК підкреслив, що знижка у 20-25%, з огляду на майбутні обсяги імпорту газу, не зможе реалістично компенсувати відмову від 3 млрд доларів, які повинен сплатити "Газпром" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Коментарі (0) перегляди: 798

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах