Фінанси  |  19.10.18  |  п'ятниця
 

Офіційно: Газ для населення в Україні подорожчав майже на чверть

Уже з 1-го листопада цього року українці будуть змушені платити за блакитне паливо на 23,5% більше.

Таке рішення прийняли члени українського уряду на екстреному закритому засіданні Кабінету міністрів, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Отже, з 1-го листопада 2018 року 1 кубічний метр газу буде коштувати для населення України 8550 гривень.

Як стверджує глава уряду, українська влада тривалий час вела переговори з представниками Міжнародного валютного фонду, щоб скасувати або максимально відстрочити момент підвищення тарифів на газ для населення. Однак, зі слів Володимира Гройсмана, МВФ наполіг на цьому.

Відзначимо, що це буде лише перший етап подорожчання з трьох, які заплановані угодою між Україною і МВФ в найближчий час. З 1-го листопада тариф підвищиться на 23,5%, потім, з 1-го травня 2019 роки (після президентських виборів) буде ще одне підвищення - до 70-80% від ціни імпортованого газу (який в Україні називають "реверсним" або "європейським" - ред.), і останній етап слід чекати 1-го січня 2020 го року (після парламентських виборів). Тоді тариф доведуть до 100% вартості імпортованого в країну газу.

Цікаво, що Україна сама видобуває щорічно понад 15 млрд кубічних метрів газу, який коштує значно менше, ніж реверсний.

Як раніше повідомлялося, згідно зі статистикою Міжнародного валютного фонду, Україна є найбіднішою країною Європи. За показником ВВП на душу населення вона трохи відстала від Молдови і наразі посідає останнє місце в рейтингу європейських країн.

 

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах