Фінанси  |  30.01.19  |  середа
 

На крипторинку хакери викрали понад 1 млрд доларів

Хакери викрадали криптовалюту за допомогою фішингових схем і вірусів-вимагачів, а потім "відмивали" гроші через криптобіржі.

Про це повідомляють спеціалісти з кібербезпеки з Chainalysis.

Вони протягом трьох місяців відстежували транзакції на криптобіржах. В цілому за всю історію криптоіндустріі з бірж і гаманців хакери незаконно вивели $ 1,7 млрд. Аналіз останніх операцій показав, що в 60% випадків злом здійснювали два великих угруповання хакерів.

Загалом вони викрали близько $ 1 млрд, в середньому виводячи по $ 90 млн в процесі кожної операції. Як передає Fortune, угруповання отримали умовні назви "Альфа" і "Бета".

"Ми підозрюємо, що "Альфа"- це велика і жорстко контрольована організація, якій лише частково рухають грошові інтереси. "Бета" відрізняється меншими масштабами і рівнем організованості, а її головна мета - це гроші",

- пояснюють експерти Chainalysis.

Хакери отримали доступ до криптовалюти за допомогою фішингових атак і вірусів-вимагачів. Після цього вони "замітали сліди", використовуючи розгалужену мережу криптогаманців і обмінників.

Перш ніж проводити транзакції, вони вичікували близько 40 днів - за цей час про факт крадіжки багато встигали забути, так що операції вже не залучали особливої ​​уваги. Іноді, втім, чекати доводилося набагато довше - до 18 місяців.

Зазвичай хакери проводили близько 5000 операцій з викраденої криптовалюти, "тасуючи" і відмиваючи гроші. У деяких випадках кількість транзакцій доходила до 15 000.

У середньому протягом 112 днів «Бета» переводила у готівку 50% вкрадених коштів. "Альфа" переводила три чверті токенів у фіат протягом місяця.

У Chainalysis підкреслюють, що наявність двох угруповань - це непідтверджена гіпотеза на основі почерку зловмисників. Встановити особи шахраїв експертам не вдалося.

Аналітики вважають, що шахраї досі залишаються на волі та продовжують викрадати криптовалюта.

На крипторинку використовують і більш витончені схеми отримання грошей. В середині минулого року стало відомо, що десятки груп в інтернеті шляхом маніпуляцій в соцмережах залучили на криптовалютний ринок $ 825 млн. У більшості випадків вони використовували метод "накачування і скидання".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах