Фінанси  |  12.06.18  |  вівторок
 

НБУ спрощує проведення операцій з обміну валют

Фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням платіжних пристроїв.

Національний банк України спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. З цією метою Правління Національного банку внесло зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію не лише в паперовій формі, а і в електронному виді. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.

При цьому і банки, і фінансові установи не будуть вимагати підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менша ніж 150 тис. грн.

Крім того, валютно-обмінні операції можна здійснювати через платіжні пристрої. Фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.

Також банки та фінансові установи отримають можливість оформлювати звітну документацію з валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа.

Зазначені зміни набувають чинності з 1 липня 2018 року. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами банки почнуть з 1 січня наступного року.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах