Фінанси  |  19.02.18  |  понеділок
 

Названі найбільш популярні продукти харчування в Україні

Населення України продовжує бідніти, і про це свідчать останні дані, оприлюднені Державною службою статистики.

В минулому році найбільша частка продажів в категорії "продовольчі продукти" припала на найдешевшу продукцію - хліб, крупи, цукор, овочі і м'ясо птиці.

Фактично українці майже перестали вживати сири, морепродукти, червоне м'ясо і рибу. Рекордсменом продажів за підсумками 2017-го року стали хлібобулочні вироби. Українці придбали більш 305 тисяч тонн хлібобулочних виробів, і це без урахування кондитерської продукції. Також варто відзначити, що фрукти українці купували в півтора рази рідше, ніж овочі. Було куплено 353,8 тисяч тонн свіжих овочів і всього 264 тисячі тонн фруктів.

Незважаючи на зниження купівельної спроможності, українці не готові відмовитися від алкоголю, який також став лідером продажів минулого року. Найчастіше купували пиво - близько 465 мільйонів літрів. Також популярністю користуються горілка і вино. Найбільше зниження продажів випало на рибу і морепродукти, а також на яловичину і свинину.

Як повідомлялося, в 2018-му році в Україні істотно подорожчають деякі послуги, а також продукти харчування, і зростання цін повинно скласти близько 9%. Про це сказано в звіті Нацбанку України. Нинішні темпи інфляції, як відзначили в НБУ, можуть зберегтися до середини наступного року. Однією з причин інфляції в банку назвали суттєве подорожчання у 2017-му році сирих продуктів, які служать сировиною для продуктів базової інфляції. Друга причина подорожчання - зростаючі соцстандарти і зарплати.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах