Фінанси  |  12.04.19  |  п'ятниця
 

Найнижчі зарплати в Європі отримують українці

У 2018 році українська середньомісячна зарплата склала 277 євро. Це трохи вище від мінімальної зарплати в Болгарії, яка є найнижчою в Європейському Союзі.

Про те, що зарплати в Україні найнижчі в Європі, заявили в комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики.

У четвер, 11 квітня, про це, як повідомляється на сайті управління апарату Ради, йшла мова на слуханнях "Проблеми формування заробітної плати в бюджетній сфері та на державних підприємствах".

Під час слухань зазначалося, що сьогодні в країні існує велика диспропорція між високою вартістю життя і низькою оплатою праці.

"Як наслідок, Україна займає останнє місце в Європі за рівнем трудових доходів громадян - в 2018 году українська середньомісячна зарплата склала 8865 грн або 277 євро та перевищила тільки мінімальну зарплату в Болгарії - 261 євро - найнижчу серед країн Європейського Союзу", - йдеться в повідомленні.

На слуханнях також звернули увагу на те, що внаслідок останніх законодавчих змін у галузі трудового законодавства і використання занижених розмірів державних соцстандартів стало скорочення співвідношення між зарплатою працівників низької кваліфікації і професіоналів, а також загальна компресія Єдиної тарифної сітки.

"Отже, відбувається систематична недоплата працівникам бюджетної сфери в порівнянні з оплатою праці з аналогічними характеристиками в небюджетної сфері", - відзначають у Раді.

Це, у свою чергу, нівелює престижністі роботи в державному секторі, що додали на слуханнях.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах