Фінанси  |  14.01.19  |  понеділок
 

Науку припинили фінансувати у деяких країнах Європи

Кошти на розвиток науки практично перестали виділяти у таких країнах ЄС, як Румунія, Латвія та Мальта.

Така інформація стає зрозумілою із даних статистичної служби Євросоюзу, найменше фінансування науки зараз спостерігається в Румунії - 0,5% ВВП, а далі слідує Латвія - 0,51% та Мальта 0,55%.

Крім вище вказаних країн, менше 1% ВВП на розвиток науки виділяє влада таких країн, як Кіпр, Болгарія, Литва та Хорватії. Як зазначається у статистичній службі, зі всіх прибалтійських країн тільки Естонія намагається розвивати науку. Відповідно країна виділяє на ці цілі 1,29% ВВП. Загалом, у всіх країнах Європейського Союзу такий показник в середньому становив близько 2% ВВП. А ось найбільшими витратами на розвиток науки відзначились такі країни, як Данія - 3,06% ВВП, Австрія - 3,16% і Швеція - 3,33%.

Окрім цього автори дослідження підкреслили, що у Литві, наприклад, загальна сума всіх витрат на розвиток науки і дослідження, а саме 36%, влада скеровує на сектор вищої освіти. Із них 28% йдуть на громадський сектор, а ще 36% - у бізнес. За підсумками загальних показників лідером рейтингу європейських країн з найбільшими витратами на науку і дослідження є Швеція.

 
 

Коментарі (11) перегляди: 560

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах