Фінанси  |  27.04.19  |  субота
 

Нацбанк посилив нагляд за готівковими розрахунками

Національний банк України посилив нагляд за здійсненням готівкових розрахунків та веденням касових операцій банками.

Відтепер банки вживатимуть заходи для вивчення клієнтів, що є суб'єктами господарювання і отримують в банку готівку для подальшого здійснення готівкових розрахунків. Такі дії продиктовані метою спростування або підтвердження підозр щодо здійснення клієнтом фінансових операцій з ознаками фіктивності.

Банки повинні отримувати від клієнта підтверджуючі документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки. У переліку документів є закупівельний акт; закупівельна відомість; податковий розрахунок сум доходу, нарахованого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір; договір поставки; договір транспортування; договір зберігання, інші звітні документи.

Заходи стосовно посилення нагляду викликані тим, що Нацбанк виявив численні факти проведення фінансовими установами ризикових операцій з використанням готівки.

Нові вимоги сприятимуть попередженню, запобіганню та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах