Фінанси  |  17.07.18  |  вівторок
 

"Нафтогаз" хоче вдвічі знизити ціну на транзит газу через Україну

Холдинг розраховує, що транзит газу через Україну буде на 20% вигідніше, ніж через Північний потік-2, але для цього доведеться знизити ціну в 2.3 рази.

Про це повідомила прес-служба "Нафтогазу". 

За інформацією компанії, "Нафтогаз" має намір переглянути тарифи на послуги транспортування природного газу через територію України, які були встановлені в 2015 році. Таким чином, рівень тарифу для внутрішніх точок входу для видобутку в Україні становить 127 грн/тис.куб.м з ПДВ, для внутрішніх точок виходу до газорозподільних підприємств і прямим споживачам - 136 грн/тис.куб.м з ПДВ.

"Виходячи з даного сценарію і в разі переведення розрахованих тарифів за потужність в тариф обсягів фізичного транспортування в розрахунку на 100 км, розрахункова середня вартість транзиту через територію України на новий регуляторний період складе близько 2.17дол.США/тис.куб.м на 100 км (з ПДВ та паливною складовою). Цей рівень тарифу є на 20% менше ставки плати за транзит за існуючим контрактом з ПАТ Газпром, а також в 2,3 рази менше середньої вартості транзиту за діючими регульованими тарифами, встановленими НКРЕКУ в грудні 2015-го року. Крім того, такий тариф менше очікуваної вартості транспортування газу через маршрут Північний потік-2 в розрахунку на 100 км, що додатково доводить економічну необгрунтованість побудови даного трубопроводу",

- розповіли в прес-службі компанії.

Відзначимо, що нещодавно Північний потік-1 зупинив свою дію, адже трубопровід потребує планового ремонту, який триватиме до кінця місяця. Щодня по цій трубі в країни ЄС приходило по 170 мільйонів кубометрів газу. У Нафтогазі зважаючи на це відзначили, що Росії просто необхідний транзит газу через Україну.

Нагадаємо, що вчора зустрілися президенти РФ і США та обговорили ряд українських питань. Дональд Трамп висловив побоювання, що Україна позбудеться транзиту російського газу, на що Путін відповів, що РФ готова продовжити роботу з Україною, якщо буде врегульоване газове питання на Стокгольмському арбітражі. За словами Путіна, вони продовжать контракт, якщо господарюючі суб'єкти вирішать суперечки і не матимуть один до одного претензій.

 

 
 

Коментарі (3) перегляди: 1420

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах