Фінанси  |  07.11.19  |  четвер
 

Монетизація соціальних виплат дає шанс заощадити кошти

Люди пільгових категорій, які раціонально використовують енергоресурси, здатні зекономити більше грошей. Відтепер вони мають можливість керувати коштами, що надає держава. Про це під час брифінгу заявив заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

"За жовтень цього року середній розмір пільг на особу становив 420 гривень, одне домогосподарство отримало 540 гривень субсидії. Оскільки платіжні рахунки в середньому були нижчими, можемо говорити про реальну економію коштів пільговиками",

- пояснив він.

Нагадаємо, що минулоріч набув чинності Закон "Про житлово-комунальні послуги". Він передбачає перехід до надання громадянам пільг і субсидій у грошовій формі. Із субсидіями розібралися ще на початку 2019-го. У жовтні розпочався другий "пільговий" етап реформи. Тепер розмір виплат розраховують органи соціального захисту населення, а видатки здійснюють за двома новими механізмами: у грошовій безготівковій або готівковій формах. Перший варіант працює за замовчуванням: держава самостійно через банк оплачує частину рахунку. Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти на руки, звертається з відповідною заявою до органу соцзахисту. Розмір допомоги при цьому не змінюється - тільки платити за комунальні послуги доводиться повністю самому. Згідно з даними Міністерства соціальної політики, сьогодні 95% пільговиків обрали безготівкову форму виплат.

Водночас Віталій Музиченко зазначив, що нині, коли новий соціальний механізм тільки почав працювати, можуть трапитися випадки несвоєчасних або неповних пільгових виплат. Хвилюватися не варто: решта грошей обов'язково надійде вже наступного місяця.

 

Про це повідомляє golos.com.ua

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах