Фінанси  |  01.02.19  |  п'ятниця
 

Конкурс "Краща монета року України" стартував 1 лютого

Цього року Національний банк України змінив правила проведення конкурсу "Краща монета року України".

У п’ятницю, 1 лютого, 2019 року стартує перший етап конкурсу «Краща монета року України». Він буде проводитися серед пам’ятних монет, що ввійшли в обіг у 2018 році.

Про це інформують у прес-службі Національного банку України.

«Цьогоріч Національний банк уперше з часів існування конкурсу змінив правила його проведення. Відтепер визначатимуться по три монети, які наберуть найбільшу кількість голосів у двох номінаціях (раніше – у трьох): «Краща монета року» – оцінюється, наскільки монета стала подією року з урахуванням обраної теми, художнього рівня виконання, дизайну, пластичного (скульптурного) втілення, використаної технології та «Краще розкриття теми» – оцінюється загальна концепція монети, її оригінальність, художнє рішення та вдале розкриття теми, присвяченої особистості, події, інституції тощо», – зазначено в повідомленні.

У НБУ вважають, що такі зміни у правилах конкурсу допоможуть точніше визначити найбільш цікаву та популярну тематику серед споживачів, а також привернути увагу багатьох людей до мистецтва пластики, державотворчих ідей і цілей.

За право стати автором кращих монет будуть змагатися автори дизайну пам’ятних монет: Любов Андрощук, Володимир Дем’яненко, Святослав Іваненко, Микола Кочубей, Марина Куц, Наталія Фандікова та група художників «АртТріум» (Володимир Таран, Олександр та Сергій Харуки).

Конкурс відбудеться двома етапами. Монету одного найменування можна буде зазначати лише в одній номінації.  

Нагадаємо, що традиційний конкурс в Україні започаткували ще в 2005 році. За результатами минулорічного конкурсу «Краща монета року України», у якому вибирали монети, введені в обіг у 2017 році, перемогли такі монети:

  • у номінації «Краща монета року» - «Колесо життя»;
  • у номінації «Унікальне ідейне рішення» перемогли «Колесо життя» і « До 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років»;
  • у номінації «Найкраще художнє рішення» - «Косівський розпис».
 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах