Фінанси  |  10.09.19  |  вівторок
 

Монетами номіналом 1, 2 та 5 копійок не можна буде розраховуватись

Монети номіналом 1, 2 та 5 копійок перестануть приймати до розрахунків банківські установи та магазини з 1 жовтня 2019 року. Відповідне рішення НБУ прийняв ще 25 червня.

У Національному банку України повідомили, що монети все ще можна буде безкоштовно обміняти на монети та банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років.

Безкоштовно обміняти монети можна до 30 вересня 2020 року у всіх банках, а до 30 вересня 2022 року в установах НБУ та "Ощадбанку", "ПриватБанку" та "Райффайзенбанку Аваль".

З 1 жовтня також розпочнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок, але поки ними можна буде розраховуватися.

Ті монети, які таки потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше. У Нацбанку також анонсували вихід монет номіналом 5 гривень восени 2019 року.

У Нацбанку вважають, що все це збільшить зручність розрахунків українців, а також призведе до більшої економії бюджету. Зокрема тому, що держава зменшить видатки на карбування нових монет малих номіналів.

Про це повідомляє 24 канал

 

 

Коментарі (1) перегляди: 1390

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах